- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Ahmet Mümtaz Taylan ve Hakan Günday’dan Başarısızlık ve Teog’un kaldırılmasına yönelik samimi bir sohbet

09 Ekim 2017 - 471 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AKTUALİTE»Ahmet Mümtaz Taylan ve Hakan Günday’dan Başarısızlık ve Teog’un kaldırılmasına yönelik samimi bir sohbet
Ahmet Mümtaz Taylan ve Hakan Günday’dan Başarısızlık ve Teog’un kaldırılmasına yönelik samimi bir sohbet

Türkiye’nin en önemli oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan ve uluslararası alanda birçok ödül sahibi, Türk edebiyatının önemli temsilcilerinden Hakan Günday, Tuhaf Dergi’nin Ekim sayısında, Tahin Pekmez isimli köşelerinde başarısızlık üzerine sohbet ediyorlar. Türkiye’deki eğitim hayatının, başarının ve başarısızlığın nasıl tanımlanabileceğinin konuşulduğu sohbette, son günlerde Türkiye’nin gündeminden düşmeyen TEOG sınavının kaldırılmasına yönelik eleştiriler de yer alıyor.

Ahmet Mümtaz Taylan, başarısızlığın Hakan Günday gibi başarılı bir insanla konuşulabileceğini düşünse de Günday; “Lütfen başarısızlıklarımı küçükseme! Ayrıca o kadar güzel ve büyük bir konu ki gökyüzünde uçuşan bir çarşaf gibi! Neresinde durduğuna ve nereden baktığına bağlı olarak gölgesinde serinlersin de, güneşsizlikten yosun da tutarsın. Hangi alanda başarısız olduğunla alakalı bir konu. Üstelik bazı noktalarda gerçekten başarısız olmalısın ki başka yerlerde başarılı olduğunu anlayabilesin.” diyor.

Taylan ve Günday’ın, başarının ve başarısızlığın nasıl tanımlanabileceğini ve bununla bağlantılı olarak Türkiye’deki eğitim hayatını konuştukları sohbette, günlerdir Türkiye’nin gündeminden düşmeyen TEOG sınavının kaldırılmasına yönelik eleştiriler de yer alıyor.

Türkiye’deki kötü eğitim sistemiyle ilgili olarak; “Eğitim hayatım boyunca öğrenmem gerekenden çok öğrenmemem gereken şeyleri öğrendim.” diyen ve eskiden üniversitedeki

başarısızlığının fark edilmeyeceğini düşünen Günday’a, Ahmet Mümtaz Taylan; “Hocam burası Türkiye. Hiçbir başarısızlığı saklayamazsın. Burada başarılar bile gömülüyor. Başarısızlığı nereye gömeceksin?” diyerek karşılık veriyor.

Sohbetin sonunda Ahmet Mümtaz Taylan’ın herkes için güzel bir dileği de var: “Her bir birey hayat kadar kusurlu olabilsin!”

Ahmet Mümtaz Taylan ile Hakan Günday’ın “Başarısızlık” üzerine bu samimi sohbetinin tamamı Tuhaf Dergi Ekim sayısında…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!