- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Alija” projesi meslek hayatımın en önemli projesidir

04 Aralık 2017 - 431 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»OYUNCULAR»“Alija” projesi meslek hayatımın en önemli projesidir
“Alija” projesi meslek hayatımın en önemli projesidir

Merhum Alija İzetbegoviç’in hayatını konu alan ve TRT’de yayınlanacak “Aliya” dizisinin oyuncularından Berke Üzrek rolü için 24 kilo aldı. Özel bir beslenme programı ile kısa sürede 24 kilo alan oyuncu çekimlerin tamamlanmasıyla hızla kilo vermeye başladı

Dizide başarılı oyuncu Berke Üzrek,  Bosna Hersek ‘in Cumhurbaşkanını merhum Aliya (Alija) İzetbegoviç’i canlandırıyor. Üzrek, uzun bir hazırlık sürecinden sonra dizinin çekimlerini tamamladı. Projenin hazırlık aşaması büyük bir gizlilik ve titizlikle yürütüldü. Dünya tarihinde siyasi açıdan  mihenk taşı olan proje seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Berke Üzrek “ Bu önemli projeye  hazırlanırken beni bu kadar motive eden husus Bosna Hersek’te yaşananların üzerimde bıraktığı psikolojik etkidir. Alija İzzetbegoviç tarihe mal olmuş bir şahsiyettir. Gelecekte çok daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Böyle bir projenin çekiliyor olması başlı başına büyük bir olaydır. Umarım tüm Türkiye yanı başımızda yaşanan ve hatta yaşanmaya devam eden Bosna Hersek meselesinin iç yüzünü anlatmaya gayret ettiğimiz bu projeye gereken ilgiyi gösterir. Çünkü bu sadece basit bir tv dizisi olmaktan çok öte, gerçek bir tarihi meselenin iç yüzünün  yıllar sonra gün yüzüne çıkmasına vesile olacak çok değerli bir projedir” dedi.

Berke Üzrek “Alija” projesi meslek hayatımın en önemli projesidir

Cast aşamasında zorlu bir sınav veren Berke Üzrek beni bu role layık gören herkese teşekkür ederim. Meslek hayatımın en önemli projesi. Bu proje de Üzrek  Bosna Hersek ‘in Cumhurbaşkanını merhum Aliya (Alija) İzetbegoviç’i canlandırıyor olmak benim için gurur verici …  rölüm için 24 kilo aldım şimdi ise doktor eşliğinde hızla veriyorum dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!