- Hoşgeldiniz - Sitemizde 47 Kategoride 27992 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Damat Koğuşu 29 Eylül’de Vizyonda!

08 Eylül 2017 - 502 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler » SİNEMA » Damat Koğuşu 29 Eylül’de Vizyonda!
Damat Koğuşu 29 Eylül’de Vizyonda!

Damat Koğuşu’nda Vizyon İçin Geri Sayım Başladı!

Yönetmenliğini İlker Savaşkurt’un yaptığı; konusuyla hafızalarda uzun süre yer edecek olan “Damat Koğuşu” (Groom’s Block) filmi, 29 Eylül’de vizyona giriyor. Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketleri arasında yer alan Chantier Films tarafından dağıtımı yapılacak olan Damat Koğuşu, cezaevinde cinsel istismarcıların konulduğu koğuşlardaki mahkumların kuralsız ilişkilerini anlatıyor.

Daha önce çeşitli projelerde oyuncu ve yardımcı yönetmen gibi çeşitli görevlerde bulunan İlker Savaşkurt’un uzun metrajlı ilk filmi Damat Koğuşu (Groom’s Block) vizyon için gün sayıyor. İstanbul Film Festivali, Sofya Film Festivali, ECU – The European Independent Film Festivali ve Harlem Uluslararası Film Festivali gibi festivallere katılan ve burada en iyi yabancı film dahil bir çok ödül ile dönen Damat Koğuşu, 29 Eylül’de vizyona giriyor. Türkiye’nin en büyük film dağıtım şirketleri arasında yer alan Chantier Films tarafından dağıtımı yapılacak olan Damat Koğuşu, cezaevinde cinsel istismarcıların konulduğu koğuşlardaki mahkumların kuralsız ilişkilerini anlatıyor.

Acımasız hapishane ortamı beyaz perdede!

Damat Koğuşu’nda izleyici, acımasız bir hapishane ortamında değişen dengelerle birlikte, ahlaki ölçüleri yansıtan adalet sistemini, toplumun iç dinamikleriyle ilgili gerilimi ve çelişkilerle dolu bir süreci deneyimliyor. Yapımcılığını Abbas Nokhasteh’in yaptığı ve senaryosunu Mehmet Kala’nın yazdığı Damat Koğuşu’nda Musa Can Pekcan, Diyar Karadaş, Barış Atay, Caner Erdem, İbrahim Aköz, Feyzan Soykan, Halit Karaata, Kirkor Dinçkayıkçı ve Turgay Atalay’ın yanı sıra Münibe Millet gibi isimler rol alıyor. Damat Koğuşu’nun müziklerinde ise Uğur Ateş imzası bulunuyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!