- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Dizideki entrikalar beynimizi yakmaya devam ediyor.

01 Nisan 2017 - 1.365 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Dizideki entrikalar beynimizi yakmaya devam ediyor.
Dizideki entrikalar beynimizi yakmaya devam ediyor.

Adeta bir entrika ligi seyrediyoruz. Her hafta en çok hangi dizide entrika varsa 3 puanı o dizi alıyor. 

Aklıma gelen entrikalı dizilere şöyle bir göz atalım:

Entrikada başı çeken dizi Kara Sevda. İki sezondur top bir Kemal Soyderede bir Emir Kozcuoğlunda. . İkinci sezon entrika paslaşmalarına  Nihan ve Asu da dahil oldu. Aşk dizisi bir anda kulvar değiştirip gerilim ve hileler dolu bir dizi oldu. Yahu bunların şirketleri yok muydu? Sadece yönetim kurulu toplantısı olunca bunların iş güç sahibi olduklarını öğreniyoruz. Zaten toplantı anında da iş miş konuşulmuyor ya neyse. Birbirlerine laf sokmalarla toplantı ya yarım kalıyor ya da birileri orayı terkediyor. Şirket nasıl para kazanıyor? anlamış değilim. Maşallah hepsi de zenginliğini dibine kadar yaşıyorlar. Herhalde şirket kayyuma devredilmiş ! bize de haber vermeyi unutmuşlar !!! 

Dizinin son bölümündeki Asu’nun kurduğu kumpas resmen ayrı bir film konusu olacak cinstendi. Adeta ciddi bir prodüksiyon hazırlamış. Az buz basit bir olay değil hani. Ekibi sağlam kurmuş Asu cadısı… Asu nerdeyse Emir’in liderliğini elinden alacak gibi. Zavallı Tufan entrikaların değişmez jönü olup çıktı.  

Kalbimdeki Deniz dizisi bir aile dramı olarak başladı ama baktılar ki, seyirci entrikaya alışmış hoop onlarda bu kapıyı araladılar. Artun, Hülya, Fikriye derken, dizide iyi olanlar 3-4 kişiyi geçmemeye başladı. Anlaşıldı ki, bir kadının en büyük düşmanı yine bir kadınmış. (Arkadaşlarınıza aşkınızla, paranızla hava atarken dikkatli olun derim Bkz. Deniz-Hülya dostluğu!)

Dayan Yüreğim’e benim yüreğim daha ne kadar dayanacak bilmiyorum. Küçük Selim tüm annelik duygularımızı şaha kaldırdı. Elvan hem kendi ailesinden hem kocasının ailesinden darbeler yediği yetmiyormuş gibi Şanallar gibi zengin bir aile işi gücü bırakmış kadıncağızla uğraşıyor. Bu dizide de entikalar gırla işleniyor.”

Yeni başlayan Evlat Kokusu, Kara Yazı, Fazilet Hanım ve Kızları dizileri de ilk bölümleriyle”bizlerde entrika 1.liginde varız” dediler. Kara Yazıdaki Haluk Bilginer yeni entrikalar kralımız olacak gibi görünüyor. 

O Hayat Benim dizisindeki entrikaları sayamıyorum bile. Zaten kim kimin nesi, kim kimin gerçek çocuğu? balatalar yandı bende.

Hem toplumda yozlaşmalardan, bencilliklerden, kötülüklerden şikayet ediyoruz ama entrikası olmayan dizileri de yavan bulup, burun kıvırıyoruz. Nerdeyse romantik komedi veya sitkom dizilerine bile bol entrika koyacaklar. 

Bu kadar entrika bünyelere zarar diyorum ve beyinlerimiz yanmadan bu ızdırap bitsin diyorum. 

Gezgin Deli

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!