- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Ekranlarda Annelik yarıştırma rüzgarı..

09 Mart 2017 - 2.421 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Ekranlarda Annelik yarıştırma rüzgarı..
Ekranlarda Annelik yarıştırma rüzgarı..

Dizilerde yeni bir akım başladı. Star Tv nin “Anne”, Fox Tv nin “Kırlangıç Fırtınası” ve Kanal D nin “Evlat Kokusu” dizileri benzer hikayeleri ile kadın izleyici kitlesini ekrana bağlamaya çalışıyor.

Yapımcıların ve senaristlerin bu yılki dizi konusu konsepti: annelik ve vatanseverlik anlaşılan. (Vatanseverlik, askerlik dizileri de yakında arz-ı endam edecekler)

Çocuklu hikayeler her zaman ilgi çekmiştir. Zira toplum olarak hepimizin en zayıf noktası çocuklarımıza olan duygularımızdır. Dizilerde herkese entrika hazırlayabilir, herkesten intikam alabilir ve hatta elinize silah bile alabilir ve katil olabilirsiniz. Ancak konu çocuk olunca akan sular duruyor. En kötü ebeveynin bile yüreğinin bir köşesinde evlat sevgisi saklı olabiliyor. (örnek: Emir Kozcuoğlu – Deniz bebek ilişkisi) Anlık reytinglerde anne-baba evlat sahneleri izleyicinin dikkatini çekmekte, size empati de kurdurtarak sizi hikayenin içine alabiliyor. 

 

Star Tv de Salı akşamları yayınlanan, başlıca rollerde Cansu Dere, Gonca Vuslateri ve Vahide Perçim’in yer aldığı dizide Zeynep ile Şule arasındaki annelik mücadelesi büyük bir hızla devam ederken, geri planda ise Gönül ve Cahide’nin de ayrı bir kulvarda kızları Zeynep için yarıştığınada şahidiz. 

 

Pazartesi akşamı Fox Tv de başlayan “Kırlangıç Fırtınası”nda da yine bir annelik yarışına şahit olacağız. Ülfetin elinden alınan ve abisinin eşi Meryem’in ikiz doğurduğunu zannederek büyüttüğü oğul şimdiden bu dizinin nasıl bir yolda ilerleyeceğinin işareti. Zamanla “doğuran mı, doyuran mı” tartışmaları başlayacak.

 

Kanal D nin dikkat çeken “Evlat Kokusu” yine bir “doğuran mı, doyuran mı” sorusunu sordurtacak. Doğumun ertesi günü oğlu elinden alınan Zeynep ile kızının yaşaması için onun kendisine getirilen dönor bir çocuğa annelik yapan Zümrüt’ün hikayesinde kazanan kim olacak? Bekleyip göreceğiz.

Anne ve Evlat Kokusu dizisindeki çocuk castlar performansları ile göz dolduruyor. Keza Dayan Yüreğimdeki Selim ekran başındakilerini gözyaşlarına boğarken, Hayat Şarkısı dizisindeki Mehmet ve Baharın sevimlilikleri ve şirinlikleri ise herkesin dilinde.

 

Anlaşılan o ki, ekranlarda artık moda anne-evlat ilişkileri…

İzleyici Gözü 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!