- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Fanlar seviyor mu dövüyor mu ?

05 Aralık 2016 - 1.252 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»Fanlar seviyor mu dövüyor mu ?
Fanlar seviyor mu dövüyor mu ?

Diziler hayatımıza girmeden önce hayran olunan oyuncularla karşılaşmak ve onlardan imzalı fotoğraflarını almak herkese yetiyordu. Hele bu fotoğraflar isminiz yazılarak imzalanıyorsa pek bir havalı olurdu. Diziler başladı ve hayranlık yerini fan’lığa bıraktı. İmzalı fotoğraflar yerini, tanışıp birlikte selfie çektirmek, hakkında sosyal medyada yorumlara bıraktı.

 

Sevdiğini Sevdirme hastalığı

Bu iş önceleri  dizi forumlarında bir iki cümlelik dizi yorumları ve fotoğraf paylaşımları ile başlamış, facebook, twitter ve instagram sayesinde kendi medyasını yaratmıştı. Oyunculara ulaşabilme imkanları fanları daha aktif yaptı. Durum böyle olunca onlar hakkında olumlu olumsuz herşeyi yazmayı kendilerinde hak olarak görmeye başladılar. Fanlığını yaptıkları oyuncuya rakip gördükleri oyuncunun projelerini karalamaya başladılar! Oysa bahsettikleri oyuncular aynı menajerlik firmasında hatta arkadaş bile olabiliyorlar.   

 

 1a1 “Bakın ben herkesten önce öğrendim. İlk benden duyun ! Beni otorite kabul edin, beni sevin ve saygı duyun !

Sosyal medyada çoğunluk gerçek isimleri ile değil, nickname kullanarak yorumlar yazıyorlar. Bazen sevdikleri oyuncunun soyadını kendi soyadı gibi kullananlarda yok değil. Hasbelkader setten birini tanıyorlarsa yalvar yakar bir cümle tüyo almak için binbir taklalar atıyorlar. Onlarla ilgili bir bilgiyi herkesten önce yazmayı büyük bir maharet sayarlar. Gerçek hayatlarında bir yere gelememiş, gerekli sevgi ve saygıyı görmemiş bu kişilerin çoğunluğuda çevreyle, eşleriyle, çocuklarıyla, arkadaşlarıyla sorunlar yaşayan ve hayatla barışık olmayan kişilerdir. Bu konulara harcanan zamanı keşke evin dışına çıkıp gerçek duygularla yaşamaya ayırsalar zaten mesele kalmayacak ya… 

 

“Efendim şu sahnedeki bakışları, şu sahnedeki öpüşmeleri gerçek, onlar dizi içinde gerçek aşk yaşıyorlar. Benim gözümden kaçmaz !”

Zamanla fanlar, hayran oldukları kişilerin özel hayatları ile de yakinen ilgilenmeye başladılar. Hatta sevdikleri erkek/ kadın oyuncunun gerçek sevgilisi ile dizide sevgilisini oynayan rol arkadaşını   kıyaslayarak kişilik analizleri yapıyorlar!

Evli veya sevgilisi olanları birbirlerine yakıştırmayanlar, biran önce ayrılsın diyenler veya dizilerde iki sevgiliyi oynayan kişilerin gerçek hayatta da birbirleriyle olmaları gerektiğini düşünenlerin sayısı hiçte azımsanmayacak gibi değil. Yüzyüze bile gelmedikleri oyuncuların kalplerinden geçen duygularından emin! olanların çoğu 15 – 18 yaş aralığında aşk uzmanı ergenler! Tabi 40 yaş üstü, hayatında kocasından başka  karşı cinsle ilişkisi olmamış, hayatları oturma odası, banyo ve mutfak üçgeninde geçen, rutin ev işlerini dizisine göre ayarlayan ablalarda yok değil.  Kimbilir belki de yaşayamadıkları duyguları bu oyuncularla hayal edip kurdukları sanal dünya ve  altında yatan temel öfkeleri ise yıkılan hayallerin altında yatan kıskançlık. Twitterda tt’lere bakıldığında günlük yaşamın temel sorunları ile ilgilenmedikleri, bir hayal dünyasında yaşadıkları da acı bir gerçek…

Toplum olarak maalesef tartışmalardan beslenir hale geldik.  Fanlarda içlerinde biriken öfkeleri sevdiklerini söyledikleri oyuncular üzerinden atmaya çalışıyorlar. Oyuncularda bunun farkındalar ve seviyorlar mı dövüyorlar mı belli değil diyorlar. Mesleki açıdan yapıcı eleştirilere her zaman açıklar ama özel hayatlarına karışılmasından hiç te memnun değiller.  

Onlar her akşam ekranlar aracılığı ile evlerimize misafir oluyorlar. Gösterdikleri performanslara saygı gösterelim ve bize sundukları renkli dünyaları seyretmekten keyif alalım.

Gezgin Deli

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!