- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Taş” filmi 13 Ekim’de sinemalarda!

12 Ekim 2017 - 568 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SİNEMA»“Taş” filmi 13 Ekim’de sinemalarda!
“Taş”  filmi 13 Ekim’de sinemalarda!

“İki Dil Bir Bavul”, “Babamın Sesi” filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy’ün merakla beklenen son filmi Taş”, 13 Ekim Cuma günü gösterime giriyor. En son Adana Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanan, Ankara Film Festivali’nden de En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü’yle dönen Taş”, çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçen fantastik bir dram.

 

“İki Dil Bir Bavul”, “Babamın Sesi”, “Başgan” filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy’ün senaryosunu yazıp yönettiği son filmi “Taş”, 13 Ekim’de gösterime giriyor. Türkiye’de ilk kez, İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Altın Lale Yarışması’nda seyirci önüne çıkan “Taş”, son olarak Adana Film Festivali’nden En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü (Ahmet Varlı), Ankara Film Festivali’nden de En İyi Görüntü Ödülü’nü (Türksoy Gölebeyi) kazanmış, dünya prömiyerini yaptığı Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin ise East of The West bölümünde yarışmıştı.

 

Orhan Eskiköy ve Armağan Lale’nin yapımcılığında gerçekleşen “Taş”, çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçen ve 20 yıl sonra köye gelen bir gencin yarattığı gizemin peşine düşen fantastik bir dram.

 

Çekimleri Çanakkale’de gerçekleşen ve 4 hafta süren “Taş”ın başrollerini ise; “Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Küf”, “Yurt” filmlerinin yanı sıra “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” dizileriyle de tanıdığımız Muhammet Uzuner; “Tersine Dünya”, “Avcı”, “Zerre” filmlerinin ödüllü oyuncusu Jale Arıkan; “Çıplak Gerçek”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” ve “Tatlı Küçük Yalancılar” gibi televizyon dizilerinden sonra ilk sinema filmiyle karşımıza çıkan Beste Kökdemir ile “Yerden Yüksek”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Yılanların Öcü” dizilerinin yetenekli oyuncusu Ahmet Varlı paylaşıyor.

Tas_poster_70x100_3mm_rev_17_10_03

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!