- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Woody Allen’ın son filmi ilk kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde!

13 Kasım 2017 - 334 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SİNEMA»Woody Allen’ın son filmi ilk kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde!
Woody Allen’ın son filmi ilk kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde!

17-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin beklenen filmlerinden biri de Woody Allen’ın yönettiği “Wonder Wheel/Dönme Dolap”. Kate Winslet’ın eleştirmen-lerce övgüyle karşılanan ve adını Oscar yarışına şimdiden yazdıran performansının yanı sıra, James Be-lushi, Justin Timberlake ve Juno Temple’dan oluşan kadrosuyla merak uyandıran film, Türkiye galasını festivalde yapacak!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, gelecek hafta (17 Kasım, Cuma) başlıyor. Dünyanın dört bir yanından 107 filmin gösterileceği festivalin me-rakla beklenen filmlerinden biri de, Woody Allen’ın yazıp yönettiği “Wonder Wheel / Dönme Dolap” olacak. Amerika’da 1 Aralık’ta gösterime girecek film, Türkiye galasını 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak ve 18, 21 ve 23 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşacak.

Woody Allen’ı 2011’de çektiği “Whatever Works”ten beri ilk kez New York’a geri dö-ndüren film, gangsterlerle dolu 50’ler Amerika’sında yaşanan hüzünlü ve melankolik bir aşk hikâyesini anlatıyor. Özellikle Kate Winslet’ın, adının şimdiden Oscar kulislerinde sıkça anılmasını sağlayan performansıyla övülen film; “Apocalypse Now”, “Reds”, “The Last Emperor” gibi klasiklerle Oscar kazanmış Vittorio Storaro’nun büyülü ve şiirsel görüntüleriyle yılın unutulmayacak filmlerinden biri olacak.

Biletler mobilet’te!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 17-26 Kasım tarihleri

arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve gösterimler Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy sine-malarında yapılacak. mobilet.com’da satışa sunulan biletlerin fiyatları ise, 12:00 ve 16:00 seansları için Öğrenci 5 TL, Tam 10 TL; 19:00 ve 21:00 seansları içinse Öğrenci 10 TL, Tam 15 TL.

Sponsorlarımıza teşekkür ederiz…

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali; ana sponsorları Kültür ve Turizm Ba-kanlığı’na, Sinema Genel Müdürlüğü’ne, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, Türk Hava Yolları’na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, İstanbul Boğazı Belediye-ler Birliği’ne, Anadolu Ajansı’na ve TAV Havalimanları’na; kurumsal iş ortağı TRT’ye; televizyon sponsorları 24 TV, Habertürk TV ve NTV’ye; gazete sponsorları Habertürk ve Star’a; dergi sponsoru RABARBA’ya; radyo sponsorları NTV Radyo ve Radyo Voyage’a; dijital medya sponsorları Artfulliving, Beyazperde, Cin-eritüel, Film Hafızası, Öteki Sinema, Sadibey ve Sinefesto’ya teşekkür eder.

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali

17-26 Kasım 2017

Sinemalar: Atlas Sineması (Beyoğlu), Beyoğlu Sineması (Beyoğlu), Kadıköy Sineması (Kadıköy)

Biletler: 12:00 ve 16:00 seansları için Öğrenci 5 TL, Tam 10 TL; 19:00 ve 21:00 seansları içinse Öğrenci 10 TL, Tam 15 TL. mobilet.com’da.

Festivalle ilgili detaylı bilgi için: bogazicifilmfestivali.com

WA16_D06_0047.ARW

WA16_D02_0081.ARW

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!