- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Yaz dizileri üzerine….

12 Temmuz 2017 - 1.349 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Yaz dizileri üzerine….
Yaz dizileri üzerine….

Yaz dizileri birer birer ekranlarda dönmeye başladılar. Henüz başlamamış olan bir iki dizi dışında, Dolunay, Kalp Atışı, Deli Gönül, Ateş Böceği, İki Yalancı izleyicileri ile buluştu.

Başrollerini Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz’in paylaştığı “Ateş Böceği” izleyiciye isminin aksine henüz o sıcaklığı veremedi. Nilay Deniz iyi bir oyuncu olabilir ancak Seçkin Özdemir ile kimyasının tuttuğu pek söylenemez. Sanki daha ağırbaşlı kız rollerine daha uygun gibime geliyor. Yani atarlı kız olmamış. Teyzeler ise biraz fazla karikatürize olmuş. Yaz dizilerinin olmazsa olmazı zengin erkek, atarlı kız klişesi ne zaman tedavülden kalkacak? umutsuzca bekliyorum 🙂 

Murat Ünalmış ve Tuvana Türkay’ın oynadığı “Deli Gönül” işi iyi bir hikayesi olmasına rağmen sezon olarak kış aylarında daha iyi giderdi diye düşünüyorum. İlk bölümde Tuvananın sesine hayran kaldığımı belirtmek isterim. Ağırbaşlı öğretmen rolü Murat Ünalmış’a bir hayli yakışmış.

“Dolunay” ise kendini izleyiciye sevdirdi. Can Yaman ve Özge Gürel’in başrollerini paylaştığı dizi gerek çekimleri ile gerek doğru cast çalışmasıyla kış sezonuna sarkacak bir iş olmuş. Can Yaman ekranlara yakışan bir oyuncu. Soğuk işadamı rolünü iyi kotarıyor. Özge Gürel ile de kimyaları tutmuş. İlk bölümünde romantik komedi unsurlarına rastladığımız dizi sanırım ileriki bölümlerinde dram kulvarını da açacak gibi görünüyor. 

Show Tv nin “Kalp Atışı” dizisi ise ekranlarımızda uzun zamandır görmediğimiz hastaneli, doktorlu dizilerin boşluğunu doldurmuş görünüyor. Öykü Karayelin doğal oyunculuğu bana bir hayli keyif veriyor. Asi ve yanlış davranışları olan bir kızın hayatının nasıl  değiştiğini görmek verdiği mesaj açısından umut verici. 

İki Yalancı yine bildik klişe bir yol izliyor. İlk bölümün bende bıraktığı izlenim ise oyuncuların zorla oynuyormuş gibi bir resim vermeleri. Henüz olmamış diyemiyorum ama beni nedense çekmedi.

Önümüzdeki haftalarda başlayacak olan Rüya ve Meryem dizileri umarım herkese hitap edecek hikayeleri ile yaz gecelerimizi keyifli geçirmemize vesile olurlar. 

Gezgin Deli

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
error: Content is protected !!