- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“7.Koğuştaki Mucize” Yılın filmi olmaya aday

09 Ekim 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»“7.Koğuştaki Mucize” Yılın filmi olmaya aday
“7.Koğuştaki Mucize” Yılın filmi olmaya aday

Orijinal hikayesi Güney Kore yapımı “Miracle in Cell No.7” olan, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı, Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksongur’un başrolünü oynadığı filmde Celile Toyun, İlker Aksum, Yurdaer Okur, Mesut Akusta, Ferit Kaya, Sarp Akkaya ve Serhan Onat gibi usta ve dizilerin sevilen isimlerde yer alıyor.

Son yıllarda Babam ve Oğlum filminden sonra bir sinema salonunda gözyaşı dökmemiştim. Öncelikle film muhteşem olmuş. Aras Bulut İynemli’nin sinema filmlerinde çok farklı rolleri üstlendiğini biliyoruz. 2013 yapımı Tamam mıyız? filminde de bedensel engelli bir genci oynamıştı. Bu filmde de harikalar yaratmış. Küçük yıldız Nisa Sofiya ile çok güzel bir uyum sağlamışlar.  

Film başlar başlamaz sizi içine alıyor. Oyuncuların gerçek isimlerini adeta unutuyor, yarattıkları karakterlerle duygusal bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Bütün oyuncular rollerinde çok başarılılar. Aralara serpiştirilen mizahi sahneler ise çok dozunda. Filmin dokusunu bozmuyor.  Filmin hapishane sahneleri bana İtalyan yapımı Hayat Güzeldir filmindeki  Guido’nun esir kampında oğluna bir oyun oynadıklarına ikna etmesini hatırlattı.

Dış mekanlarında Muğla’nın koylarında göz ziyafeti çekerken filmin sloganı olan “MASUMİYETİN OLDUĞU HER YERDE BİR MUCİZE VARDIR” dan yola çıkarsak, şu günlerde ihtiyacımız olan vicdan, adalet, sevgi, inanç duygularımızı da tek tek hatırlatıyor.

7.Koğuştaki Mucize filmi 11 Ekim Cuma gününden itibaren izleyenlerini bekliyor. Eminim ki gişesi de iyi olacaktır.

Gezgin Deli

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!