- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Ali Aydın’ın Yeni Filmi “Kronoloji” Kore’de Yarışıyor

08 Eylül 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SİNEMA»Ali Aydın’ın Yeni Filmi “Kronoloji” Kore’de Yarışıyor
Ali Aydın’ın Yeni Filmi “Kronoloji” Kore’de Yarışıyor

Yönetmen Ali Aydın’ın ikinci filmi Kronoloji uluslararası prömiyerini Asya’nın en prestijli festivallerinden, Kore’deki Uluslararası Busan Film Festivali’nde yapacak.

İlk filmi Küf ile 69. Venedik Film Festivali’nde en iyi ilk filme verilen Lion of The Future ödülü ve Selanik Film Festivali’nde Jüri büyük Ödülü’nü kazanan Ali Aydın Kronoloji’de bir kadının vazgeçişiyle çözülen bir evliliğe yoğunlaşıyor.

Kronoloji’de dışarıdan bakınca mutlu bir çift gibi görünen Hakan ile Nihal’in hikayesi anlatılıyor. Genç mimar çiftin sorunları ise Nihal’in birdenbire ortadan kaybolmasıyla açığa çıkmaya başlıyor. Bir taraftan polis, bir taraftan kocası Nihal’i ararken içten içe çürüyen ve sona yaklaşan beraberliklerinin gerçek yüzünü görmeye başlıyoruz.

Türkiye’nin en büyük sorunlarından olan, kadının evlendikten sonra silikleşerek hem özel hem sosyal hayatta görünmez bir nesne haline gelmesini Nihal üzerinden işleyen Kronoloji erkek egemen kültürün acımasızlığını çarpıcı bir gerilimle anlatıyor.

3-12 Ekim tarihleri arasında 24. gerçekleştirilecek olan festivalin uluslararası yarışma bölümü “Flash Forward” da yer alan filmin ilk gösterimi 8 Ekim’de gerçekleşecek. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Yapım Desteği alan filmin başrollerini Birkan Sokullu, Cemre Ebüzziya ve Serkan Keskin ve Tansu Biçer paylaşıyor.

KÜNYE

Yazan & Yönetmen : Ali Aydın

Oyuncular : Birkan Sokullu, Cemre Ebüzziya, Tansu Biçer, Serkan Keskin, Esra Kızıldoğan, Beran Soysal, Cüneyt Yalaz, Ozan Çelik, Ahmet Kaynak, Cihat Süvarioğlu

Görüntü Yönetmeni : Murat Tuncel

Sanat Yönetmeni : Meral Efe Yurtseven, Yunus Emre Yurtseven

Kurgu : Jan Ruschke, Selda Taşkın

Müzik : Özcan Ertek

Ses Tasarımı: Clemens Endress

Ses Miksajı: Adrian Baumeister

Yürütücü Yapımcı : Dilde Mahalli

Ortak Yapımcılar: Andre Schütte (Tamtam Film), Barbaros Altuğ (İstanbul Santral) , Dirk Decker (Tamtam Film),

Yapımcı: Sevil Demirci (Yeni Sinemacılık)

Yapım Yılı : 2019

Ülke : Türkiye, Almanya

Süre : 117 dk

Print

Print

Print

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!