- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Bu diziye şapka çıkartılır.

24 Ekim 2018 - 138 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»Bu diziye şapka çıkartılır.
Bu diziye şapka çıkartılır.

Yaklaşık 10 yıldır dizi izlerim. Seyrettiğim projelerde kah üzüldüğüm kah güldüğüm bir çok bölüm ve sahneler olmuştur. En son etkilendiğim sahne geçtiğimiz sezon final yapan Vatanım Sensin dizisi olmuştu. Ancak bu akşam izlediğim Kadın dizisi benim bütün duygularımı alt üst etti. Son bölümde eminim ki birçok kişi ağlamaktan helak olmuştur. Yıllarca unutulmayacak bir bölümdü.

Enver ve Sarp’ın sahnesindeki performanslarını ayakta alkışladım. Şerif Erol ve Caner Cindoruk oyunculuklarını bir yerden alıp başka bir yere taşıdılar. Sıfır makyajla oynayan Özge Özprinçci’yi genç nesil kadın oyuncular örnek almalı bence. Güzelliğin geçici, yeteneğinin kalıcı olduğunun ispatı gibi. Adeta oskarlık bir iş çıkartıyor. Ya çocuklara ne demeli? Hem kendi aralarındaki uyumu hemde yaşlarından beklenmeyecek performanslarıyla kalplerimize girdiler.

Dizi bazen bana Selvi Boylum Al Yazmalımı hatırlatıyor. Dizinin Cemşit’i de Arif sanki. İçimden bu dizinin sonunda  Bahar’ı Arif  kazansın istiyorum. Çünkü en çok emek veren o… Bu akşamki bölümde dizinin gülen simalarından Ceyda ve Yeliz bile bizi şaşırttı. Eminimki bu dizide hiç kimse ağlamak için vics, göz damlası vs. kullanmamışlardır. Senaryo ellerine geldiğinde gözleri dolarak okumuşlardır. 

İki çocuklu bir annenin hayatta kalma mücadelesini işleyen Kadın dizisi son yılların drama projeleri içinde belki en gerçekçi dizisi oldu. Dizinin anlatım dili çok yalın. öyle felsefi, süslü sözlerle kendini anlatmıyor. Fakirliği, umutsuzluğu, hastalığı, ölçülü bir dille veriyor. 

Kadın dizisi yakında belirlenecek olan 45.Pantene Kelebek Ödüllerinde bir çok branşta ödülleri toplayacağını zannediyorum (ki eğer öyle olmazsa yarışmanın objektifliğinden şüphe edeceğim) 

Dizide emeği geçen herkese binlerce teşekkürler. Umarım bu sezon herkesi mutlu edecek bir sonla bitirirler.

Gezgin Deli

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!