- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

‘Çukur’ karakterleri bilgisayar oyununa taşındı

02 Ekim 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AKTUALİTE»‘Çukur’ karakterleri bilgisayar oyununa taşındı
‘Çukur’ karakterleri bilgisayar oyununa taşındı

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kişi tarafından sevilen Zula ve Ay Yapım imzalı fenomen dizi Çukur aynı projede bir araya geliyor. Dizi ve oyun sektörünü buluşturan Türkiye’de ilk örnek niteliğindeki proje, hem oyun hem de dizi dünyası takipçilerine benzersiz bir deneyim sunarken, eğlence sektörüne de yepyeni bir ivme kazandıracak.

3 sezondur adını zirveye yazdıran ve dünyada farklı coğrafyalarda pek çok ülkede beğeniyle izlenen Ay Yapım imzalı, Show TV’de yayınlanan sevilen dizi “Çukur” ile InGame Group tarafından geliştirilen, 100’den fazla ülkede, 11 dilde, 26 milyonun üzerinde oyun meraklısı tarafından oynanan MMOFPS oyunu “Zula”, bir ilke imza atıyor.

InGame Group ve Ay Yapım’ın iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, 1 Ekim’den itibaren Çukur Haritası Zula’da yer alacak. 1 Kasım’dan itibaren ise dizinin iki sevilen karakteri “Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş”un, oyuna dahil edilmesiyle, Türkiye ve yurt dışındaki milyonlarca Zula oyuncusu, Çukur heyecanını Zula içinde yaşayabilecek.

Eğlence sektörünün iki fenomen içeriğini bir araya getiren Zula ve Çukur iş birliğinin kısa sürede Türkiye sınırlarını aşarak yurt dışında da büyük ses getirmesi bekleniyor.

İş birliği kapsamında, Zula severler Çukur Haritası, yepyeni Çukur ürünleri ve yeni karakterler ile oyun zevkini ve deneyimini daha üst seviyeye çıkarırken, Çukur izleyicisi de dizi keyfine oyun heyecanını eklemiş olacak.

Türkiye’de bir ilk!

Oyun ve dizi sektörünü bu kapsamda birleştiren ilk niteliğindeki projenin ayrıntıları, Nonstop Zula Espor Merkezi’nde InGame Group Kurucu Ortağı Burak Gözalan, Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay, Çukur dizisi oyuncuları Necip Memili ve Cihangir Ceyhan’ın katıldığı basın toplantısında açıklandı.

Toplantıda projeye ilişkin bilgi veren InGame Group Kurucu Ortağı Burak Gözalan, Türkiye’nin dünya çapındaki oyuncu şirketi olma hedefiyle 7 yıl önce yola çıktıklarını belirterek, şöyle devam etti:

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!