- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Çukur” sosyal medyada yeni bir akım başlattı.

07 Kasım 2018 - 67 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AKTUALİTE»“Çukur” sosyal medyada yeni bir akım başlattı.
“Çukur” sosyal medyada yeni bir akım başlattı.

Pazartesi akşamlarının izlenme rekorları kıran vazgeçilmez dizisi “Çukur”un önceki akşam ekrana gelen bölümünde efsane yarış atı Bold Pilot’a yapılan gönderme sosyal medyada yeni bir akım başlattı. Necip Memili’nin hayat verdiği sevilen karakter Cumali Koçovalı’nın “Şşş! Bold Pilot Geliyor!” repliği dizide yayınlandıktan kısa bir süre sonra sosyal medyada gündem oldu. Cumali Koçovalı’nın repliği ile sosyal medyada başlayan paylaşımlara “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinin sevilen oyuncuları Mert Fırat ve Gökçe Bahadır da katıldı. Ünlü isimlerin de dahil olduğu akım sosyal medyada yapılan paylaşımlarla hızla yayıldı. Bold Pilot rüzgârı beğeni ile izlenen “Kızım” dizisinde de yer buldu. Geçtiğimiz Cuma akşamı ekrana gelen dizinin yeni bölümünde Öykü (Beren Gökyıldız) ve veteriner Candan’ın (Leyla Lydia Tuğutlu) yarışa hazırlanan bir atı tedavi ettikleri sahnede efsane yarış atı Bold Pilot anıldı. Tedavi ettikleri atı Bold Pilot’a benzeten Candan hayvanları çok seven Öykü’ye efsane yarış atının unutulmaz hikayesini anlatma sözü verdiği dakikalar sosyal medyada ilgi gördü. Şimdiden yılın filmi olarak gösterilen “Şampiyon”, Bold Pilot’ın büyük başarısını ve jokeyi Halis Karataş ile Begüm Atman’ın destansı aşklarını konu alıyor. Gerçek bir yaşam hikayesini konu alan “Şampiyon”, dev prodüksiyonu ve güçlü oyuncu kadrosuyla 7 Aralık’ta vizyonda.

Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş, sahibi Özdemir Atman ve Bold Pilot’ın en sevdiği insan Begüm Atman’ın gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikaye “Şampiyon”. Sivas’ın bir köyünden, İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Halis Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis’in beklentisinin çok üstündedir: ikisi de efsane olmuşlardır. Yola, ikisinin de çok sevdiği birini, Begüm’ü, hayata bağlamak amacıyla çıkarlar; ama beklemedikleri bir şey olur: Koca bir topluma umut olurlar. 1990’ların ortaları. Türkiye’nin siyasal kararsızlık, enflasyon ve umutsuzlukla bunaldığı yıllar. Umutların neredeyse tükendiği o yıllarda halk katıldığı tüm yarışları en sondan gelerek kazanmayı başaran bu ata ve jokeyine yürekten bağlanır. Çünkü o insanlar kendilerini yarışın son metrelerinde bu ikilinin bulunduğu yerde hissederler: En geride. Ama bu kazanmayacakları anlamına gelmez. Çünkü yarış bitiş çizgisinde bitmektedir ve o çizgiyi ilk geçen Bold Pilot ve üstündeki Halis Karataş’tır.

ŞAMPİYON

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Senaristler: Ahmet Katıksız, Serkan Yörük

Oyuncular: Eki̇n Koç (Halis Karataş), Farah Zeynep Abdullah (Begüm Atman), Fi̇kret Kuşkan (Özdemir Atman), Si̇bel Taşçıoğlu (Meral Atman), Ali̇ Seçki̇ner Alıcı (Hasan Karataş), Serkan Ercan (Yaşar), Erdem Akakçe (Mümin Çılgın), Sekvan Serinkaya (Gülağa), Merve Altınkaya (Zeynep Atman), Meli̇s Sezen (Esra Atman), Senay Dede (Lale Atman), Mert Deni̇zmen (Tuncay Uşaklı), Oğuz Kara (Erdi Karataş)

Konuk Oyuncular: Nurhan Özenen (Dr. Neşe), Burak Tamdoğan (Dr. Hakan), Nalan Kuruçim (Meliha Karataş)

Yapım Şirketleri: Ay Yapım, Med Yapım

Yapımcılar: Kerem Çatay, Pelin Diştaş, Fatih Aksoy

İdari Yapımcı: Yamaç Okur

Müzik: Toygar Işıklı

Görüntü Yönetmeni: Serkan Güler

Yapım Tasarımı: Burak Yerlikaya

Kurgu: Aylin Zoi Tinel

Ses Tasarımı: Burak Topalakçı

Kostüm: Hilal Sezer

Vizyon Tarihi: 7 Aralık 2018

Dağıtım: CJ Entertainment Türkiye

“Çukur” Cumali Bold Pilot Geliyor Sahnesi:

“Kızım” Öykü-Candan ve Bold Pilot Sahnesi:

Cumali (Necip Memili) #şşşBoldPilotGeliyor:

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!