- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” Arter’e konuk oluyor

18 Kasım 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÜLTÜR SANAT»“Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” Arter’e konuk oluyor
“Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” Arter’e konuk oluyor

Güher ve Süher Pekinel’in vizyonu ve öncülüğünde hayata geçirilip 12 yıldır yürütülen, 6 senedir Tüpraş’ın sponsorluğu ile devam eden “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler”de yer alarak uluslararası platformda aranan solistler haline gelmiş müzisyenler, Arter’e konuk oluyor. Türkiye’de klasik müziğin gelişmesinde ve yurt dışına açılmasında önemli katkısı olan kuruluşun yetiştirdiği isimler, klasik müzik severler için kaçırılmayacak bir konser serisi oluşturuyor. Serinin, 28 Kasım Perşembe akşamı 20:30’da Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek ikinci konserinde Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Beşlisi yer alacak.

Güher ve Süher Pekinel’in vizyonu ve öncülüğünde hayata geçirilip 12 yıldır yürütülen ve 6 yıldır Tüpraş’ın sponsorluğu ile devam eden “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler”, Türkiye’den sıra dışı yeteneklere sahip genç müzisyenleri yaşam ve enstrüman bursu ile destekleyerek dünya sahnelerine 12 yıldır takdim ediyor. DSGM’de yer alan ve bugünün uluslararası platformda aranan solistleri haline gelmiş müzisyenler Arter’de izleyicilerle buluşuyor. Türkiye’de klasik müziğin gelişmesi ve yurt dışına açılması konusunda önemli katkıları olan bu kuruluşun yetiştirdiği isimler, klasik müzik severler için kaçırılmayacak bir seri oluşturuyorlar.

Arter, “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” kapsamında gerçekleşecek ikinci konserde Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Beşlisi’ni ağırlayacak. Kemanlarda Veriko Tchumburidze ve konuk sanatçı Olgu Kızılay; çelloda Umut Sağlam; viyolada Barok Bostancı ve piyanoda Tolga Atalay Ün’den oluşan beşliye, Arter’deki konserlerinde ödüllü kontrbasçı Seçil İrem Keskin eşlik edecek.

Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Beşlisi’nin, Shostakovich ve Schubert eserlerini seslendirecekleri konser, 28 Kasım 2019 Perşembe akşamı 20:30’da Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Konserin biletleri, Arter’den temin edilebilir veya 0212 708 58 00 numaralı telefon yoluyla rezervasyon yaptırılabilir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!