- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler’in prömiyeri 38. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirildi

14 Nisan 2019 - 11 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SİNEMA»Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler’in prömiyeri 38. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirildi
Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler’in prömiyeri 38. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirildi

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yapan, Emin Alper’in üçüncü filmi Kız Kardeşler’in Türkiye prömiyeri 13 Nisan Cumartesi akşamı 38. İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirildi. Atlas Sineması’nda yapılan gösterime Emin Alper ve filmin başrol oyuncuları Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan, Kubilay Tunçer başta olmak üzere görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve kurgucusu Çiçek Kahraman da katıldı.

Kız Kardeşler’in de içinde yer aldığı 38. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde bu sene toplam 9 film yarışıyor, festivalin ödülleri 16 Nisan Salı akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer aldığı film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

8 sene sonra Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne seçilen, Emin Alper’in son filmi Kız Kardeşler’in dünya prömiyeri geçtiğimiz Şubat ayında 69. Berlin Film Festivali’nde gerçekleştirilmişti.

Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı Kız Kardeşler’in yapımcılığını Liman Film ve NuLook Production’ın üstleniyor. Yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklenen filmin, 2019 sonbaharında Türkiye’de vizyona girmesi planlanıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!