- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Farklı bir hikaye izlemek isteyenler için “Şahsiyet” size göre bir dizi….

15 Mart 2018 - 593 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»Farklı bir hikaye izlemek isteyenler için “Şahsiyet” size göre bir dizi….
Farklı bir hikaye izlemek isteyenler için “Şahsiyet” size göre bir dizi….

Yapımcılığını Ay Yapımın, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini ise Onur Saylak’ın yaptığı “Şahsiyet” dizisinin ön gösterimini basındaki bazı arkadaşlar ve  oyuncular ile beraber izledik. 17 Mart Cumartesi akşamı 3 bölümü Puhu Tv de ekrana gelecek dizinin kadrosunda Haluk Bilginer, Cansu Dere, Müjde Ar, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, İbrahim Selim, Metin Akdülger, Şenay Gürler, Fırat Topkorur var. 

Şahsiyet dizisi şimdiye kadar seyrettiğimiz dizilerden farklı bir konu işliyor. Alzheimer hastası Agah ve kadın polis Nevra ekseninde geçiyormuş gibi lanse edilmesine rağmen, benim tahminin her karakterin ileriki bölümlerde ayrı ayrı hikayeleri olacağı yönünde. İzlediğimiz ilk bölüm anlaşılan o ki, izleyiciyi fazlası ile merakta bıraktıracak ve sorgulattıracak.

Gelecekte iyi bir yönetmen olacağını “Daha” sinema filmi ile kanıtlayan Onur Saylak’ın yönetmen gözü çok iyi. Oyunculuğunu çok beğendiğim Saylak’ın yönetmenliğine sizlerde hayran kalacaksınız. 

Dizinin konuk oyuncuları Avni Yalçın ve Hümeyra’nın  oyunculukları muhteşemdi. Hele Hümeyra’nın flemenko dansı yapması, o yaşta biri için olağanüstüydü. Haluk Bilginer’in emekli adliye memurunu oynadığı Agah sıradanmış gibi görünen hayatı, yaptığı tango dansı, karaoke şarkısı ile ileriki bölümlerde bize ilginç anlar yaşatacak,bizleri bir çok maceraya götürecek gibi. İlk bölümde Cansu Dere’nin Nevra rolü için emekli bir kadın polisten ders almış ve  silah eğitimi almış olması performansına oldukça yansımış. Şimdiden Agah ile Nevra’nın yollarının nasıl kesişeceğini merak ediyorum. Youtube’taki Stock serisinde tebessümle izlediğimiz İbrahim Selim burada bambaşka bir karakterde. Fırat Topkorura ise bitirim polislik çok yakışmış. Müjde Ar ve Metin Akdülgeri ise ileriki bölümlerde izleyecekmişiz. 

Dizinin kurgusuna, müziklerine özen gösterilmiş. İzleyenler salondan büyük beğeni ile ayrıldı. Hakan Günday”ın kaleme aldığı Şahsiyet dizisi, mevcut klişe dizilerden sıkılanlar için ideal bir hikaye. 

Gezgin Deli

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!