- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Fikri olup filmi olmayan öğrencilere Short by Short kısa film izleme platformu sona erdi.

03 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AKTUALİTE»Fikri olup filmi olmayan öğrencilere Short by Short kısa film izleme platformu sona erdi.
Fikri olup filmi olmayan öğrencilere Short by Short kısa film izleme platformu sona erdi.

Fikri olup filmi olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla Short by Short kısa film izleme platformu ile Okan Üniversitesi Sinema TV Bölümü’nün ortaklaşa düzenlediği FilmYAP! sona erdi.

Bir film atölyesinin her şeyden önce film üretimini hedeflemesi gerektiğini belirten FilmYAP!’ın düzenlediği yarışmanın kazananları özel bir ödül töreni ile açıklandı. Türkiye genelinde 100’e yakın üniversitelinin katıldığı yarışmada; Zafer Geyikçi Abis projesiyle,Hilal Şahin ise Dilemma projesiyle yapım desteği alarak hayallerine bir adım daha yaklaştı.

Yapım desteği kazanan iki filme FilmYAP! tarafından; profesyonel isimler ve kurumlarla işbirliği ile senaryo danışmanlığı, teknik ekipman, prodüksiyon tasarımı, casting ve post prodüksiyon desteği sağlanacak. Ödülü kazanan yönetmenler aynı zamanda, profesyonel isimlerle çalışma, sektörle ilişki kurma şansına da sahip olacak, bir sonraki projeleri için deneyim kazanacak ve profesyonel ilişkiler kurabilecekler. FilmYAP! aynı zamanda, üniversite öğrencilerinin kısa film yapmalarını desteklemeyi amaç edinen tek oluşum olma özelliği de taşıyor.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!