- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Genç oyuncu Uğur Kanbay’a bir ödül de Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nden geldi.

15 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»OYUNCULAR»Genç oyuncu Uğur Kanbay’a bir ödül de Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nden geldi.
Genç oyuncu Uğur Kanbay’a bir ödül de Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nden geldi.

Genç oyuncu Uğur Kanbay’a bir ödül de Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nden geldi.

Trans bir bireyin hayatını gerçek hikayelerden esinlenerek kaleme alan Uğur Kanbay, yazıp yönettiği ve aynı zamanda da oynadığı ‘Eylül’ oyunuyla törende “Yılın Umut Vaadeden Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görüldü.

Başarılı performansıyla dikkat çeken başarılı oyuncu, kısa süre önce de 23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri ‘nde “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı”, XIX. Direklerarası Seyirci Ödülleri Tek Kişilik Prodüksiyon ödülü, 24. Sadri Alışık Sinema & Tiyatro Oyuncu Ödülleri’nde ise Üstün Akmen Genç Oyuncu ödülünü kazandı.

Kanbay, aldığı ödüllerle ilgili mutluluğunu “Konservatuvardan yeni mezun olmuş bir oyuncu olarak, sadece hayallerim vardı. Bu hayallere ortak olan arkadaşlarımla, küçücük salonlarda, yüreğimizle ve heyecanımızla yaptığımız bir oyunun bu kadar kıymetli törenlerde takdir görmesi bizi çok mutlu etti. Tüm jüri üyelerine ve seçici kurullara beni ve ekip arkadaşlarımı görünür kıldıkları için çok teşekkür ederim” sözleriyle dile getirdi.

“Eylül” oyunu, 17 Mayıs Cuma günü Toy İstanbul’da, 24 Mayıs Cuma günü ise İstanbul Oyunları Festivali kapsamında Ankara Tatbikat Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!