- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Gerçek bir hikaye: ŞAMPİYON filmi

30 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»Gerçek bir hikaye: ŞAMPİYON filmi
Gerçek bir hikaye: ŞAMPİYON filmi

90 lı yılların ortalarına doğru  umut fakirin ekmeği misali iş yerinde bazı arkadaşlarımızın hazırladığı at yarışı kuponlarına ortak olur, birlikte radyodan heyecanla yarışları dinlerdik.  Yatırdığımız kuponun bedelini alacak kadar ara sıra kazandığımızda olurdu. Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş isimlerini o zaman duymuştum. Hafta sonu yarışlarını televizyondan izlerken  koşan atlar içinde Bold Pilot siyaha yakın rengi ve ihtişamlı duruşuyla hemen kendini fark ettiriyordu. Halis Karataş ile olan uyumu mükemmeldi. Zamanla ekranda seyretmek yetmiyor, havanın müsait olduğu zamanlarda soluğu Veliefendi Hipodromunda alıyorduk. 

Yarıştan önce padokta arz-ı endam eden atların içinde Bold Pilot’u yakından görmek müthiş bir duyguydu. Sporcuların, şarkıcıların, sinema oyuncularının fanlarını biliyorduk ama ilk kez bir hayvanın fanlarına Veliefendi Hipodromunda şahit olmuştuk. Benimde hayvanseverliğime ilk adımımı Bold Pilot’un attırdığını itiraf edebilirim. 

Ay Yapımın iddialı filmi Şampiyon‘un bugün basın gösterimi vardı. Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı, başrollerinde Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın rol aldığı film gerçek hikayesi ile bizleri mest etti. Filmden çıkan herkesin gözleri yaşlıydı. Spoiler vermemek adına detaylara girmeyeceğim ama bu sezon izlediğim en güzel, en duygusal film oldu. 

Yönetmen Ahmet Katıksız’ın kamerasını her zaman sevmişimdir. Sanatsal çekimler filmin görselliğini zenginleştirmiş. Çekimlerin yapıldığı haraları izlerken tablo gibi sahnelerde adeta müthiş huzur buldum. 

Filme çok özen gösterilmiş. Sanırım Ekin Koç uzun bir süre Halis Karataş rolüne özel hazırlanmış ve ata binme dersleri almıştır. Büyük emek verdiğini at ile aralarında kurduğu duyguyu izleyiciye geçirmesinden anlıyoruz. Farah Zeynep Abdullah ise alkışlanacak bir performans göstermiş. Huzurlu ve gerçekçi bir oyun stili var. Ekin Koç ile kimyaları tutmuş. Filmin sonundaki sahnede filmin kahramanı Halis Karataş’ın konuşması sinema salonundaki basın mensuplarını çok etkiledi.

7 Aralık Cuma günü vizyona girecek olan Şampiyon filmine gönülden başarılar diliyorum. Gişesi ve seyircisi bol olsun.

Gezgin Deli 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!