- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Gürcü-Türk ortak yapımı “KÖPRÜ” filmi için start verildi.

06 Aralık 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SİNEMA»Gürcü-Türk ortak yapımı “KÖPRÜ” filmi için start verildi.
Gürcü-Türk ortak yapımı “KÖPRÜ” filmi için start verildi.

Yapımcılığını, Wonder Yapım’ın üstlendiği Gürcü-Türk ortak yapımı “KÖPRÜ” filmi için start verildi.

Çekimleri Gürcistan’da ve Türkiye’de yapılacak olan filmin yönetmen koltuğunda, ünlü Gürcü yönetmen, Erekle Badurashvili oturacak. 

Sevilen oyuncu, Emre Kızılırmak’ın başrolünde oynayacağı film, iki ülke arasında “KÖPRÜ” kurmak isteyen bir işadamının, gittiği Gürcistan’da, hiç bilmediği geçmişi ile yüzleşmesini anlatmaktadır. 

Emre Kızılırmak’a filmde, Gürcü sinemasının ünlü oyuncusu “Nini Badurashvili” eşlik edecek. Kadroda Türk oyuncuların yanı sıra, “Zura Kipshidze”, “Zurab Tsintskilidze”, “Kristine İmedadze”, “Giorgi Gurgulia” ve “Davit Dvalishvili” gibi Gürcü asıllı önemli oyuncular da yer alacak. 

Filmin Yapımcılarından Önder Asru, büyük yankı getireceğine inandıkları proje için şunları söyledi: “Köprü filmi, toplamda 17 ülkede yayınlanması planlanan, Uluslararası ve büyük bir projedir. 4 ayrı dilde hazırlanacak olan filmimizin, Gürcistan ve Türkiye arasında ki güçlü bağa, önemli katkılar yapacağına inanıyoruz.” Türkiye ve Gürcistan arasında, yeni bir “KÖPRÜ” kuracak olan bu proje; “Acara Özerk Cumhuriyeti, Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı” nın desteğiyle gerçekleşiyor. 

İlgi çekici hikâyesi ve zengin oyuncu kadrosu ile adından söz ettirecek olan filmin çekimleri, 17 Eylül’de, Gürcistan’da başlayacak ve 2020 kış sezonunda, Gürcistan ve Türkiye dışında, 17 ayrı ülkede daha gösterime girecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!