- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

İsraf Savaşçısı Nat Geo People’da

14 Mart 2019 - 9 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SON DAKİKA»İsraf Savaşçısı Nat Geo People’da
İsraf Savaşçısı Nat Geo People’da

Yenebilir durumda olduğu halde çöpe giden tonlarca gıdaya karşı harekete geçen Ronni Kahn’ın dünyadaki gıda israfını anlattığı “İsraf Savaşçısı”, 16 Mart Cumartesi günü saat 21.30’da Nat Geo People’da.

Ronni Kahn bir etkinlik şirketi yönettiği dönemde Avustralya’nın yıllık 20 milyar dolarlık gıda atığına neden olanlar insanlardan biriydi. Yenebilecek durumda olan onlarca yiyeceği çöpe atmanın ne kadar saçma olduğunu fark ettiğinde ise harekete geçmeye karar verdi. İki milyon Avustralyalı gıda sıkıntısı yaşarken 4 milyon ton yenebilir durumda gıdanın çöpe gitmesini razı olmayan Ronni, kendi hayatını bir tarafa bırakıp “İsraf Savaşçısı” kimliğiyle dört kıtayı gezdi ve dünyadaki gıda israfını görüntüledi. Herkesi dünyada hızla artan yemek israfı ile ilgili düşünmeye çağıran Ronni, iki yılda tamamlanan belgeselde yerel ve uluslararası kurumlarla iş birliği yaparak sorunun çözüm yollarına odaklanıyor.

Gıda israfına savaş açan ilham verici bir kadının gözünden “İsraf Savaçısı”, 16 Mart Cumartesi saat 21.30’da Nat Geo People’da.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!