- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Kadın” En İyi Yabancı Drama Seçildi!

07 Kasım 2018 - 27 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»DİZİLER»“Kadın” En İyi Yabancı Drama Seçildi!
“Kadın” En İyi Yabancı Drama Seçildi!

Salı günlerinin reyting rekortmeni dizisi “Kadın”a Tokyo’dan ödül geldi.

FOX’ta yayınlanan, MEDYAPIM ve MF Yapım’ın ortak projesi olan “Kadın” dizisi, Tokyo Drama Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Drama” ödülüne layık görüldü.

Tokyo’da düzenlenen törende, MEDYAPIM Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aksoy ve MF Yapım Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Bayhan, “En İyi Yabancı Drama” ödülünü, dizinin orijinali “Woman”ın çocuk oyuncuları Suzuki Rio (Nisan karakteri) ve Takahashi Rai (Doruk karakteri)’nin elinden aldı.

Japon Yayıncılar Birliği Başkanı Yoshio Okuba törende yaptığı konuşmada: “Bütün kazananları kutluyorum. Bu ödülün gelecekte başka olağanüstü diziler yaratmanız konusunda sizleri teşvik edeceğini ümit ediyorum. Bu yıl Türkiye’den bir dizi “En İyi Yabancı Drama” ödülünü kazandı. Türkiye, ABD’den sonra dünyanın en büyük dizi ihratacatçısı konumunda ve bu konuda onlardan öğreneceğimiz çok şey var.” dedi.

“Kadın” dizisinin sevilen oyuncuları bu başarılarını sette kutladı, ödül ile hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

“KADIN” HER SALI SAAT 20.00’DE FOX’TA!

“Tokyo Uluslararası Drama Festivali” ve bu festival bünyesinde yapılan “Tokyo Drama Ödülleri” ile ilgili detaylı bilgi:

TOKYO ULUSLARARASI DRAMA FESTİVALİ – FESTİVAL PROFİLİ:

ULUSLARARASI DRAMA FESTIVALİ 2007 yılında JBA ve NHK ortak girişimiyle başladı. Burada amaç Japon film endüstrisi ve diğer medya bağlantılı kurumlar bünyesindeki tüm uzmanları bu festival dahilinde bir araya getirmek ve Japon dizi ve filmlerinin dünya çapında yaygınlaşmasını sağlamaktı.

TOKYO DRAMA ÖDÜLLERİ:

Bu festival bünyesinde ödüller,2008 yılından beri sahiplerini buluyor. Japonların yurt dışına taşıdığı dramaları içeriyor. Aday olan yapımların daha fazla global dağıtıma erişmesi için seçim kriterlerinde alışılageldik “artistik” veya “program kalitesi” unsurlarının yanı sıra “pazarlanabilirlik” ve “ticarete uygunluk” hususlarına önem veriliyor. Bunun yanı sıra, çok iyi bazı yabancı dramalara da “Özel Ödül” verilerek karşılıklı kültürel ve iş ilişkileri geliştiriliyor. Tokyo Drama Ödül Töreni, 2014’ten beri Japonya başta olmak üzere Endonezya, Myanmar, Singapur, Tayvan, Sri Lanka ve Moğolistan gibi pek çok ülkede yayınlanmaya devam ediyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!