- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Kalk Gidelim” hikayesi ve oyuncu performansları ile dikkat çekiyor…

15 Ocak 2018 - 1.039 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»“Kalk Gidelim” hikayesi ve oyuncu performansları ile dikkat çekiyor…
“Kalk Gidelim” hikayesi ve oyuncu performansları ile dikkat çekiyor…

Yapımcılığını STAFF Film’in, yönetmenliğini Hatice Memiş’in yaptığı  “Kalk Gidelim” dizisi ilginç hikayesi ve kadrosu ile benim bu aralar severek izlediğim bir Trt1 dizisi…

Diziyi, usta yönetmen Mustafa Şevki Doğan’ın yönettiği Hanım Köylü, Güzel Köylü, Düşman Kardeşler gibi sevilen dizilerinde senaristliğini yapan Baykut Badem ve ekibi yazıyor. Kadrosunda Ayça Varlıer, Erkan Sever, Mehtap Bayri, Aslı Omağ, Kerem Kupacı, Yıldız Kültür, Beyazıt Gülercan, Nalan Yavuz, Füsun Kostak, Can Kıran, Alican Okumuş, Onur Seyit Yaran, Ece Aydemir, Sena Çakır ve Pelin Şahin’in yer aldığı “Kalk Gidelim” dizisinin şanssızlığı iyi bir PR’ın yapılamaması ve Trt1 de yayınlanıyor olması. Ama buna rağmen dizi  Cumartesi ratinglerde özellikle AB de üst sıralarda…

‘Kalk Gidelim’; İstanbul’dan baba ocağına uzanan bir hikâyeyi konu alıyor. Ailesini geride bırakıp İstanbul’a giden Mustafa Ali, sahip olduğu şirketin iflas etmesiyle zenginlik düşkünü karısı ve lüks içinde büyümüş çocuklarıyla köyün yolunu tutmasıyla başlayan yolculuğu, her ne kadar aile içi entrikalarla dolu olsa da,  mizahla, hayat dersleriyle harmanlanıp bizlere aktarılıyor. 

Oyunculuk performanslarına gelirsek; ben kendi adıma Ufuk Özkan’ın oyunculuğunu özlemişim diyebilirim. Mehtap Bayrı ile sahnelerine bayılıyorum. Mehtap Bayrı “Sevda” rolünü karikatürize ederek oynamasına rağmen oldukça başarılı. Diziyi izleyen dostlarıma “en sevdiğiniz karakterler hangileri” diye sorduğumda, Seyfettin ve Sevdanın gıybet sahneleri cevabını aldım. Seyfettinin karısına. Yöresel dilin de kullanıldığı bu sahneler gerçekten izlenmeye değer. Başçavuş ve Gıı diye seslenmesi şimdiden dillere düşmüş. Ayça Varlıer ve Erkan Sever ise iyi bir ikili olmuş, kimyaları tutmuş. Ayça Varlıer’in dizinin bir bölümünde söylediği Fransızca şarkı yorumu ise müthişti. Genç oyuncuların yetenekleri onların kariyerleri açısından ileriye dönük iyi sinyaller veriyor. 

Hep yazdığım bir şey vardır. Her dizi yeni bir fenomen karakter yaratır diye. Aslı Omağ ilginç saçı ve vücut diliyle komik hanımağa Meryemi oynuyor. Düşünüyorum da bu role Aslı Omağ’dan başkası da olmazmış gibi geliyor. 

Kalk Gidelim düşmeyen temposu ile bana haftanın bütün yorgunluğunu attırıyor. Dizinin dikkat çeken bir tarafı da çekim yeri ve mekanları. Yalılardan, havuzlu villalardan ve lüks yaşamdan sıkılanlar için Muğla’nın bu şirin köyün panoramik, doğa ve hayvan görüntüleri yaşadığımız kış mevsiminde gözümüze de hitap ediyor. 

Not: Cumartesi kaçıranlar için dizinin tekrarı Pazar günü öğlen saat 13.00 de  yayınlanıyor.

Gezgin Deli

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!