- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

“Kim Milyoner Olmak İster” de bir ilk yaşandı.

18 Mayıs 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AKTUALİTE»“Kim Milyoner Olmak İster” de bir ilk yaşandı.
“Kim Milyoner Olmak İster” de bir ilk yaşandı.

Yarışmaya köpeği Tabs ile katılan 28 yaşındaki Mustafa Keskin, geçirdiği bir rahatsızlık sonucu 11 yaşından beri görme engelli ve son bir buçuk senedir köpeği Tabs’in rehberliğinde hayatına devam ediyor.

Mustafa Bey, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve şu anda bir firmada avukat olarak çalışıyor. Köpeği Tabs’in kendisine iş, okul ve ev gibi hayatın bütün alanlarında rehberlik yaptığını söyleyen Mustafa Bey, Tabs ile birlikte duruşmalara katıldığını, minik dostunun adliye koridorlarında da popüler olduğunu söyledi. Aynı zamanda rehber köpeklerin eğitimi konusuna da değinen Mustafa Bey, Tabs’ın iyi bir eğitimden geçtiğini, bu eğitim doğrultusunda Tabs’ın ev, iş ve okul güzergahlarını ezbere bildiğini, aynı zamanda asansör, kapı veya merdiven gibi komutları algılayıp kendisini o yönlere götürebildiğini söyledi.

Mustafa Bey yarışmadan 60.000 TL ödül kazandı. Bu parayı kardeşinin eğitim hayatı ve köpeğiyle çıkacağı Avrupa seyahati için kullanmak istediğini söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!