- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

National Geographic Mısır’ın Kayıp Hazineleri’nin Peşine Düşüyor

12 Mart 2019 - 16 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SON DAKİKA»National Geographic Mısır’ın Kayıp Hazineleri’nin Peşine Düşüyor
National Geographic Mısır’ın Kayıp Hazineleri’nin Peşine Düşüyor

Antik Mısır uygarlığını sırlarını çözmek için çalışan arkeologların zorlu yolculuğunu takip eden “Mısır’ın Kayıp Hazinelerinin Peşinde”, 13 Mart Çarşamba günü saat 22.00’de National Geographic’te.

Dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar, en zengin antik arkeoloji kaynaklardan birinde sürükleyici, aksiyon dolu bir keşfe çıkıyor. Yakıcı sıcak ve zorlu doğa koşulları altında hayatlarının en büyük keşfini yapmak için çalışan ekipler, daha önce hiç görülmemiş alanlara giriyor; yenilikçi teknolojilere ve iç seslerine güvenerek eski çağların sırlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Ekip, Mısır’ın efsanevi kraliçesi Cleaopatra’nın mezarının izini sürüyor, su altı araştırmalarında İskenderiye’nin denizin altına çökmüş kalıntılarının peşine düşüyor, 4000 yıllık bir mumyayı inceliyor, unutulmuş bir tapınakta belki de kendilerini son firavunun mezarına ulaştıracak gizli bir tünel keşfediyorlar.

“Mısır’ın Kayıp Hazinelerinin Peşinde” 13 Mart Çarşamba günü saat 22.00’de National Geographic kanalında.

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic kanalını Digiturk, D-Smart, KabloTV ve Tivibu platformlarından izleyebilirsiniz.

Egypt – Martin Ziegler looking at device in the valley. (Windfall Films)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!