- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu ‘Benim Elim Senin Elin’ diyerek Ford Team’le koşamayanlar için koşacak

29 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»AKTUALİTE»Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu ‘Benim Elim Senin Elin’ diyerek Ford Team’le koşamayanlar için koşacak
Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu ‘Benim Elim Senin Elin’ diyerek Ford Team’le koşamayanlar için koşacak

Ford Otosan, omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla global çapta düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağının bu yıl da ana destekçisi olmaya devam ediyor. Ford Otosan’ın ‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyasına Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu da destek veriyor.

Omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla dünyanın farklı noktasındaki 12 şehirde düzenlenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağı, bu yıl 5 Mayıs Pazar günü tüm dünya ile eş zamanlı olarakİzmir’de Ford’un desteğiyle gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki en kalabalık takımı oluşturan Ford Otosan, bu yıl ‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyasıyla dünyanın ‘en kalabalık koşu takımı’nı oluşturmayı hedefliyor. Daha fazla insana umut sağlamak için yaratılan ‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyasındaŞebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu da yer alıyor. Kampanyaya destek veren ünlüler, 5 Mayıs’ta İzmir’de Ford Team ile koşacaklar. Şebnem Bozoklu, Enis Arıkan ve Ozan Doğulu sosyal medya hesaplarında da koşuya destek çağrısında bulundular ve ‘Benim Elim Senin Elin diyerek, Ford Team ile en çok bağış toplayan takım olma hedefi ile 5 Mayıs’ta İzmir’de koşamayanlar için koşacaklarını’ belirttiler.

Jingle’da da ‘Doğulular’ın imzası var

‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyası omurilik felçlilerinin tekerlekli sandalyelerini kullanırken ellerinden güç alması üzerine ‘eldiven’ teması üzerine kuruldu. Böylece farkındalık oluşturmayı ve katılımcı sayısını artırmayı amaçlayan Ford Team katılımcıları, kampanya kapsamında #SenNedenKoşuyorsun hashtag’iyle “Benim Elim Senin Elin” yazan eldivenleriyle koşacak.

‘Benim Elim Senin Elin’ kampanyasında kullanılan, sözleri Kenan doğulu, müziği Ozan Doğulu’ya ait olan 90’ların efsane şarkısı ‘Yaparım Bilirsin’ şarkısı ‘Koşarım Bilirsin’ olarak yeniden düzenlendi, jingle’ın alt yapısı da Ozan Doğulu tarafından yapıldı. Jingle Enis Arıkan ve Şebnem Bozoklu tarafından seslendirildi.

Binlerce insanın katılması beklenen Wings for Life World Run’ın Türkiye ayağında, Ford Team’e katılıp koşmak için www.ford.com.tr/wings-for-life adresinden kayıt olunabiliyor. Daha fazla insanı bağış yapmaya teşvik etmek amacıyla kayıt ücretinin bir kısmı da Ford tarafından karşılanıyor.

 

Sabit bir bitiş çizgisinin olmadığı Wings for Life World Run’da, yarışmacıları “Yakalama Aracı” yakalıyor ve Ford Kuga, son yarışmacıyı da geçtiğinde yarış sona eriyor. Küresel Yarış Kontrolü teknolojisi yardımıyla bütün sürücülerin tam olarak aynı anda hızlanması sağlanırken, Ford Kuga araçların yanından geçtiği her koşucu için yarış bitmiş oluyor. Önündeki binlerce ismi daha uzağa koşma konusunda motive eden yakalama araçlarını geçtiğimiz yıllarda kullananlar arasında David Coulthard, Max Verstappen ve Carlos Sainz gibi ünlü pilotlar bulunuyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!