- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Sofya’dan Ödülle Dönen Damat Koğuşu’na Özel Gösterim!

06 Nisan 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»SİNEMA»Sofya’dan Ödülle Dönen Damat Koğuşu’na Özel Gösterim!
Sofya’dan Ödülle Dönen Damat Koğuşu’na Özel Gösterim!

Yönetmenliğini İlker Savaşkurt’un yaptığı; konusuyla hafızalarda uzun süre yer edecek olan “Damat Koğuşu” filminin özel ön gösterimi gerçekleştirildi. Tüm oyuncu ve film ekibinin de katılımıyla gerçekleşen film, izleyicinin beğenisini kazandı.

Daha önce çeşitli projelerde oyuncu ve yardımcı yönetmen gibi görevlerde bulunan İlker Savaşkurt’un uzun metrajlı ilk filmi olan “Damat Koğuşu’nun basın ön gösterimi Beyoğlu Sineması’nda film ekibi ve basın katılımı ile gerçekleşti. Bu yıl 21. kez düzenlenen Sofya Film Festivali’nden “Genç Jüri Ödülü” ile dönerek dikkatleri üzerine çeken Damat Koğuşu, izleyicilerin beğenisini kazandı. 36. İstanbul Film Festivali’nde Yeni Türk Sineması kategorisinde “Seyfi Teoman En İyi İlk Film” ödülü için yarışacak olan Damat Koğuşu, festival kapsamında ise 13 Nisan’da izleyici ile buluşacak.

Hapishane ortamı beyaz perdede!

Damat Koğuşu’nda izleyici acımasız bir hapishane ortamında değişen dengelerle birlikte, ahlaki ölçüleri yansıtan adalet sistemini, toplumun iç dinamikleriyle ilgili gerilimi ve çelişkilerle dolu bir süreci deneyimliyor. Yapımcılığını Abbas Nokhasteh’in yaptığı ve senaryosunu Mehmet Kala’nın yazdığı Damat Koğuşu’nda Musa Can Pekcan, Diyar Karadaş, Barış Atay, Caner Erdem, İbrahim Aköz, Feyzan Soykan, Halit Karaata, Kirkor Dinçkayıkçı ve Turgay Atalay’ın yanı sıra Münibe Millet gibi isimler rol alıyor.  Damat Koğuşu’nun müziklerini ise Uğur Ateş üstleniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Duygu
06 Nisan 2017 - 20:16

Umarım bu filmi seyredebileceğimiz bana yakın bir sinema salonu olur. Çok merak ediyorum.

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!