- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Ufak Tefek Cinayetler ve Kadın dizileri üzerine….

20 Aralık 2017 - 1.339 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»Ufak Tefek Cinayetler ve Kadın dizileri üzerine….
Ufak Tefek Cinayetler ve Kadın dizileri üzerine….

Dizilerin belalı günü nedense hep Salı günü oluyor. Geçtiğimiz yıllara bakarsak bir çok dizinin ömrü Salı akşamlarının rekabeti yüzünden uzun olmuyor. 

Bugüne gelirsek Atv nin Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ı, Star Tv nin Ufak Tefek Cinayetler’i, Fox Tv nin Kadın’ı ve Kanal D nin Kızlarım İçin (şimdilik) yollarına devam ediyor. Kanallar bu güne daha çok aile dramı dizilerini alıyorlar. 

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın önceki sezonlarda oluşturduğu sağlam bir izleyicisi vardı. Ama bu diziye iki rakip geldi. Bu sezonun en flaş dizilerinden biri ise Ufak Tefek Cinayetler oldu. Güçlü oyuncu kadrosu, sağlam hikayesi ile kadın erkek herkesi ekrana bağladı. Aslında dizideki kadın karakterler yüksek sesle söylenmesede hayatın içinde karşılaştığımız kişiler. Türkçemizdeki deyim ile “Kadının düşmanı yine bir kadındır” ın altını kalın harflerle çiziyor. Bu dizide kadın oyuncuları seçimini kim yapmışsa çok isabetli isimler bulmuş. ,Uzun zamandır ekrandan uzak olan Bade İşçil’e bu ara iyi gelmiş. İyi iş çıkartıyor. Aslıhan Gürbüz ve Tülin Özenin yeteneklerini hepimiz zaten biliyoruz ama Gökçe Bahadır ve Mert Fırat şimdiden yılın en uyumlu ikilisi olmaya adaylar. Dizinin temposu hiç düşmüyor. İzleyiciyi ekrana bağlıyor.

 

Kadın dizisi ise butik kadrosu ile tahminlerin ötesinde dikkat çekti. Ağır temposuna rağmen Özge Özprinçci nin olağanüstü performansı ile diziyi izleyiciye sevdirdi. Çocuklarını oynayan küçük yıldızlarla kimyası acaip tutmuş. Sanki gerçek bir anne ve çocuklarının mücadelesini izliyoruz gibi. Çocuklarının hiç bir şeyden etkilenmemesi için gösterdiği çaba yıllar önce seyrettiğimiz “La vita e bell” filmindeki babanın oğlu ile ilişkisini anımsattı. 

Bu dizinin dikkat çeken bir tarafı da dizide lüks ev ve arabalar, plazalar kısacası lüks yaşamları görmüyoruz. Konu daha hayatın içinden mekanlarda geçiyor. Baharın kıyafetleri bile o kadar doğal ki, diziyi seyreden bir kitle kendinden de bir kesit buluyor, empati kuruyor. Dolayısı ile diziyi kendisine daha yakın hissediyor. Hatice Enver adeta içimizden biri. Sanki bir üst komşumuz bir mahalle sakinimiz. 

Sarp karakterinin devamlı flashback’larla gösterilmesi daha ne kadar sürer bilinmez ama izleyiciyi fazla bıktırmadan bir sonuca bağlanması gerekir. İzleyici Şirinin neden bu kadar Bahardan nefret ettiğine ikna olamamış gibi. Bu nefretin altının daha net doldurulması gerekiyor.

Seyirci bu iki diziyide sevdi. Çözümünüde bulmuş gibiler. Biri biter bitmez, hemen kanalın linkinden öbürünü izleyebiliyorlar. Sağolasın İnternet.

İzleyici Gözü

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!