- Hoşgeldiniz

SON DAKİKA

Yazık oldu “Bir Deli Rüzgar”a

22 Ekim 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»KÖŞE YAZILARI»Yazık oldu “Bir Deli Rüzgar”a
Yazık oldu “Bir Deli Rüzgar”a

Yapımcılığını TMC nin, yönetmenliğini Altan Dönmez’in yaptığı, kadrosunda Pınar Deniz, Berk Cankat, Hatice Aslan, Kanbolat Görkem Arslan ve Mustafa Uğurlu’nun olduğu  “Bir Deli Rüzgar” dizisi geçtiğimiz hafta 6 ncı bölümü ile ekranlara veda etti. Yaşı özellikle 50 ve üstü olan izleyici bu vedadan memnun olmadı.  70 li ve 80 yılların başına kadar süren gazinolu günlerde kulis arkasında yaşanan solist ve assolist çekişmelerinin de bulunduğu hikaye tam kıvamına gelmişken reytinglere yenildi.

 Başladığı ilk haftalarda iyi reytingi alan dizi, Êrkenci Kuş’un Cumartesiye alınması ile kan kaybetti. Belki Fox Tv yayın gününde bir değişiklik yapabilseydi dizi 13.bölümünü görebilirdi. İzleyicide 6 ncı bölüme sıkıştırılmış  anlamsız bir final seyretmemiş olurdu. 

Dönemi ve bugünü iyi harmanlayarak ekranlara gelen dizi, iki yönüyle izleyicinin dikkatini çekti. Türk Sanat Müziği şarkıları ve kendi sesiyle şarkı söyleyen Pınar Deniz’in performansı… Vatanım Sensiz dizisinde Yıldız karakteri ile izlediğimiz genç oyuncu aslında bu dizi ile kariyerinde ikinci bir kulvarda açmış oldu. Genellikle zengin, güzel ve entrikacı rollerde izlediğimiz Hatice Aslan’ı bu dizide bambaşka bir rolde izlemekte ilginçti. Kaybetmiş ve yılların yorgunu bir kadını adeta yüzüyle oynadı. 

“Bir Deli Rüzgar” ismi gibi rüzgar gibi esti ve bitti. Hafızalarda 40 yıl öncesinin hoş bir dokusu, Assolist Sevim’in ve solist altı Melike Candan’ın şık sahne kostümleri ve dönemin ezgileri kaldı. Oysa anlatacağı daha çok hikayesi vardı. 

İzleyici Gözü

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
error: Content is protected !!